12345

Boks i aeroboks

Nie umiesz się zmobilizować do codziennego treningu, lecz nie chcesz rezygnować z dbania o swoją sprawność fizyczną?

A może po prostu masz chęć na spróbowanie czegoś nowego?

Dlaczego nie spróbujesz  treningu bokserskiego?

 

 

 

Kobiety obawiają się, że boks to sport typowo męski. Niektórzy myślą, że dla nich jest za późno na rozpoczynanie takiej przygody. Nie ma się czego bać -  większość szkół walki oferuje zajęcia dla osób z każdej grupy wiekowej, całkiem początkujących, także dla kobiet. Nie musisz przecież uprawiać tego sportu wyczynowo, ale taki trening może przynieść ci nieocenione korzyści.

Nie tylko wzmocnisz mięśnie i zwiększysz wytrzymałość, lecz także poprawisz swoją koordynację, równowagę, szybkość i zwinność. Boks jest znakomitym ćwiczeniem, bo oprócz treningu siłowego, poprawia funkcjonowanie układu krążenia. To samo można osiągnąć podczas jazdy na rowerze czy biegania, lecz nie wzmocnisz wtedy mięśni górnych partii ciała. Z kolei tradycyjny sposób podnoszenia ciężarów czy wykonywania pompek nie będzie miał tak znakomitego wpływu na układ sercowo-naczyniowy. Boksowanie wymaga bycia w ciągłym ruchu, bardzo ważna jest praca nóg i podskoki, co powoduje, że uruchamiasz niemal wszystkie partie ciała. Ruchy powtarzające się w boksie pomagają uzyskać większą siłę nóg i rąk, pozwalają spalić nawet do sześciuset kalorii w godzinę i przyspieszają akcję serca, tym samym wzmacniając je oraz polepszając twoją ogólną kondycję.

Podsumowując, trenowanie boksu może zapewnić ci wytrzymałość, kondycję, siłę i większą wiarę w siebie. Jeśli tylko będziesz trenować "z głową", boksowanie przyniesie ci same korzyści.

 

Zapraszamy na zajęcia z boksu i aeroboksu

 

POLICKI KLUB BOKSERSKI SOKÓŁ TEAM

ogłasza nabór na bezpłatne zajęcia z boksu dla chłopców i dziewcząt w wieku od 12 do 17 roku życia

oraz na odpłatne zajęcia dla osób powyżej 18 roku życia.

 

Zajęcia odbywają się w sali Gimnazjum nr. 3 przy ulicy Tragutta 4 w Policach,

a prowadzone są przez Piora Sokołowskiego wielokrotnego Mistrza Polski i reprezentanta kadry narodowej w boksie.

Zapisy pod numerem telefonu 789 080 593 lub w Gimnazjum nr. 3 przy ulicy Tragutta 4 w Policach.