Solarium czy Słońce

Słońce Opalanie Solarium Szczecin Police

 

Solarium czy Słońce?

Promieniowanie UV emitowane przez słońce i solarium jest bardzo podobne. Promieniowanie UV w południe letnie dni, składa się z około 95% światła UVA i 5% światła UVB. Większość urządzeń solarium emituje to samo, z intensywnością równą południowemu słońcu nad Morzem Śródziemnym.


Podczas, gdy widmo promieniowania w solarium jest stałe, słońce zmienia się w zależności od położenia geograficznego i pory roku. Natężenie promieniowania w solarium jest więc podobne do promieniowania słonecznego pod względem składu, ale nie pod względem stosunku UVA / UVB, gdyż stosunek ten jest inny w każdym miejscu na Ziemi.

 

Widmo emitowane przez solarium pozostaje zawsze stabilne. Dla ludzi nie zawsze jest oczywiste, jak „silne” są promienie słoneczne, bo różnią się one w zależności od lokalizacji, pory dnia, czy pory roku.


Oprócz sprzyjania w wytwarzaniu witaminy D, solarium zapewnia kontrolowaną i mierzalną ekspozycję. Intensywność naświetlania w solarium nie zmienia się, w przeciwieństwie do słońca. Oznacza to, że ​​możliwe jest dokładne monitorowanie dawki, aby zapobiec nadmiernej ekspozycji, prowadzącej do oparzeń, jak ma to często miejsce podczas za długiego opalania się na słońcu.

Aby uniknąć ryzyka oparzeń i zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry w wyniku zbyt długiego naświetlania, Unia Europejska przyjęła obowiązkową normę (EN 60335-2-27) ograniczającą natężenie promieniowania solarium. Inaczej mówiąc, sesja w solarium powinna mieć maksymalną moc promieniowania UV taką, jaka odpowiada południowemu śródziemnomorskiemu słońcu.

Podsumowując. Umiarkowana ekspozycja w solarium jest dobrą alternatywą dla tego ze słońca. Dzieje się tak zwłaszcza w miesiącach od września do marca. W większości krajów europejskich, nie jest możliwa w okresie synteza witaminy D w skórze. Od września do marca w tej części Europy ekspozycja na promieniowanie światła słonecznego jest znacznie zmniejszona lub wręcz niemożliwa.

 

Pragnąc uzyskać piękną i zdrową opaleniznę należy wybrać profesjonalne solarium. W salonach MultiSolar od ponad 20 lat stosujemy, wyłącznie najlepszej jakości solaria, lampy i kosmetyki.

 

Tym samym gwarantujemy zdrową, bezpieczną oraz znacznie lepiej kontrolowaną opaleniznę niż ta, którą uzyskamy na słońcu. Słońcu, którego i tak nie ma, więc zapraszamy po zakup karnetu, który jest ważny przez aż pół roku i może z niego korzystać dowolna ilość osób.

 

 

 KARNET KUP TERAZ